Sitemize üye olup ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Madecassol kremin cilde faydaları nedir.?

19 Nisan Sağlık kategorisinde misafir sordu

4 Cevap

19 Nisan misafir cevapladı
13 Haziran admin düzenledi

MADECASSOL krem.
•Etkin madde:
1 g merhem 10 mg Centella asiatica'nm titre edilmiş ekstresini içerir.
•Yardımcı maddeler:
Glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafın kaim, terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı, Saf Su.
MADECASSOL nedir ve ne için kullanılır?
• 1 g merhem 10 mg
Centella asiatica nın
titre edilmiş ekstresini içerir.
MADECASSOL 40g' lık ambalajlarda sunulmaktadır.
MADECASSOL, yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatak yaraları, meme başı çatlak ve yarıklan, sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan küçük cerrahi müdahalelerde, radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilecek cih hasarlarında iyileşme sağlanması için kullanılmaktadır.

Kaynak: Madecassol Krem

20 Nisan Dermatolog cevapladı
MADECASSOL krem......
Cilt üzerinde bulunan sivilce akne, tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda cildi besleyici özelliği sayesinde özellikle kuru ciltlerde oldukça etkilidir. Cildi besler, gerdirir ve dolgunluk hissi verir.  Kısacası faydalı bir kremdir. Haricen kullanılır. Açık yaralara, genital bölgenin iç kısmına sürülmemelidir.
28 Mayıs misafir cevapladı
Küçük operasyonlar, ameliyatlar nedeni ile oluşan cilt yaraları ve yırtılmalarının daha çabuk iyileşmesinde, kilo alımı, hamilelik gibi nedenler ile oluşan vücut çatlaklarının toparlanmasında kullanılabilir.
Doğum sonrasında sürekli emen bebeklerin neden olduğu annelerdeki göğüs ucu çatlakları için bu krem kullanılabilir. Bebeklerin emzirilmesinden hemen sonra temiz göğüs ucuna sürülen krem, yeniden bebek beslenmesi yapılana kadar sürüldüğü yerde kalabilir. Ancak bebeğin yeniden beslenmesinden önce bölgenin güzelce temizlenmesi gerekir.
Ergenlik döneminde daha sık görülen sivilceler ve bu sivilcelerin neden olduğu lekelerin tedavisinde kullanılabilir.
Kırmızı ve pembemsi olan bu lekeler eğer önlem alınmazsa kahverengi lekelere neden olabilir.
Soğuk ya da cilt kuruluğu nedeni ile el ve ayaklarda ortaya çıkan çatlakların tedavi edilmesinde bu krem kullanılabilir. Düzenli kullanım ile daha yumuşak eller ve daha yumuşak ayaklara sahip olabilirsiniz.
Kuru olan cildin nemlenmesinde etkili şekilde kullanılabilir. Aşırı hassas ve kuru ciltlerde nemlendirmek için düzenli bir şekilde bu krem kullanılabilir. Ancak günde 1 ya da 2 kereden fazla sürülmemesi gerekir.
Kremin hazırlanmasında ana madde olarak kullanılan bitkinin hoş kokusunu alan krem, sürüldüğünde vücuda hoş bir koku yayar. Düzenli kullanımda bu koku kalıcı olarak vücutta oluşur ve her zaman cildin çok hoş kokmasını sağlar.
Dudak üzerinde ve kenarında çıkan can cakıcı uçukların tedavisinde kullanılabilir. Kısa sürede uçukların iyileşmesinde etkili olabildiği gibi yeniden çıkmalarını da önleme özelliği vardır.
28 Mayıs misafir cevapladı
Madecassol krem, piyasada en sık kullanılan yara ve yanık kremlerinden birisidir. İçeriğindeki doğal maddeler sayesinde cilde zarar vermeden onarım sağlayan bu krem, doktor tarafından sıkça hastalarına önerilir. Farklı nedenler ile ortaya çıkan cilt yaraları, cilt yanıkları, cilt çatlakları ve lekelerinin düzelmesinde etkili olan Madecassol krem, hamileler ve emziren anneler tarafından da kullanılma özelliğine sahiptir.
Madecassol kremi, her yaştan, herkes tarafından kullanılabilen özelliklere sahiptir. İçeriğinde çok fazla kimyasal bulunmayan bu krem, yaraların iyileştirilmesinde etkili şekilde kullanılabilir. Açık yaralar için Madecaasol krem kullanımında yara üzerine uygulama yapılmaması gerekir.

Açık ara ya da yanıklarda bu tür uygulamalar yaranın daha derinleşmesine, sulanmasına neden olabilir. Oysa iyileşme için yaranın sulanmasından çok kuruması gerekir. Kurumayan yaralar daha zor iyileşme gösterir. Aynı durum yanıklar için de geçerlidir.
Derin yanıklarda kremin yanık alanına uygulanmaması gerekir. Bu uygulamada aynı şekilde yanığın yayılması ve daha uzun sürede iyileşmesine neden olabilir.

Kremin kullanımından önce Madecassol prospektüs kağıdında yazanların iyi okunması ve değerlendirilmesi gerekir. Yapılan bu değerlendirmelere göre kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve kullanımda beklenmeyen etkiler daha iyi belirlenir. Krem kutusunun içinde yer alan prospektüste krem ile ilgili, içeriği, kullanım şekli, faydaları, yan etkileri gibi bilgilere yer verilir. Bu bilgilerin ilk kullanım öncesinde mutlaka gözden geçirilmesinde fayda vardır.
Hoş geldiniz, Soru ve Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili bir soru bulunamadı

...